"Love & Gelato" Jenna Evans Welch

Wydawnictwo Dolnośląskie zrobiło mi ogromną niespodziankę w postaci książki "Love & Gelato", której otrzymania zupełnie się nie spodziewałam, za co bardzo dziękuję!:)


"Love & Gelato" to młodzieżowa opowieść o odkrywaniu rodzinnych tajemnic. Carolina po śmierci swojej mamy wysłana zostaje do Włoch, do tajemniczego mężczyzny imieniem Howard, który prawdopodobnie jest jej ojcem. Wszystko jednak okazuje się nie być tak proste. Czy aby na pewno Howard jest tym, za kogo Lina go uważa? Co ukrywała przed nią mama? Co kryją zapiski z pamiętnika sprzed wielu lat? Jak nastolatka odnajdzie się w nowym miejscu? Czy uda jej się zaaklimatyzować i pokochać Włochy podobnie jak kraj ten kochała jej matka? Utonijcie w lekturze tej niezwykłej powieści!

Czytając moje poprzednie wpisy mogliście i mogłyście pomyśleć, że nie lubię literatury z gatunku romans. Ogromny błąd, kocham romantyzm, a jeszcze bardziej sentymentalizm. I to główne cechy tej powieści, dzięki którym ciężko było mi się od niej oderwać choć na chwilę. Zwiedzanie miejsc, w których 16 lat wcześniej bywała mama Liny, patrzenie jej oczami poprzez wpisy w pamiętniku. Szalona historia miłosna, którą poznajemy wraz z Caroliną krok po kroku, bez pośpiechu. Florencja, którą przyznam, wcale się nie interesowałam, co nabrobiłam za pomocą google i wyszukiwania kolejnych z wspominanych miejsc. Sama idea pamiętnika podsunęła mi myśl, by powrócić do pisania własnego, który to przerwałam wiele lat temu.

Magia, lecz nie magia z gatunku fantasy, a ta emanująca z piękna innych ludzi, otoczenia i pierwszej, delikatnej i kruchej miłości. Podróż, choćby ta wyobrażona, palcem po mapie, czy jak w moim przypadku, po zdjęciach z internetu. Rodzinne tajemnice. Wspomnienia pełne emocji. Lubicie takie elementy? Ja uwielbiam. I polecam "Love & Gelato" z całego serca!:)Komentarze

 1. Ta książka zainteresowała mnie od razu, gdy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach. Kusi mnie szczególnie ten motyw podróży i poszukiwania. Uwielbiam tego typu młodzieżówki, więc zamierzam się wkrótce zaopatrzyć w Love & Gelato :)

  Pozdrawiam cieplutko!
  BOOKS OF SOULS

  OdpowiedzUsuń
 2. przewinęła mi się ta pozycja parę razy na instagramie, myślę że dam jej szanse jak gdzieś na nią trafię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci więc byś na nią trafiła jak najszybciej:)

   Usuń
 3. Wydaje się być dość interesująca :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest cudowna *.* Pozdrawiam :)
  http://www.woceanieslow.pl/?m=1

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

Lubimy czytać

Obserwatorzy

Translate

Łączna liczba wyświetleń